České Budějovice

Stojec, Luboš

Řidič taxislužby pocházel z Prahy, kde se narodil roku 1937. Dne 28. srpna 1968 jej požádal jeho známý Jaroslav Páník, zda by jej neodvezl do Vídně. Páník se totiž obával, že by mohl být zatčen okupačními jednotkami. V minulosti totiž strávil několik let ve vězení z politických důvodů a byl evidovaný Státní bezpečností. Luboš Stojec souhlasil, že jej dopraví přes hranice, která byla v té době prakticky otevřená. Oba muži nasedli do Stojcova osobního automobilu Volha a vyjeli z Prahy směrem na jih k Českým Budějovicím.

Páník, Jaroslav

Narodil se 7. července 1930 v Rokycanech a pocházel z rodiny obchodníka. Po válce pracoval v soukromé firmě veterána západního odboje Albína Münzera.1 Z těchto důvodů byl jako politicky nespolehlivý povolán na vojenskou službu k nechvalně proslulým PTP. Po návratu do civilu se přestěhoval do Prahy a pracoval jako skladník v podniku Tuzex, později jej přeřadili na Obvodní podnik bytového hospodářství v Praze 5, kde opět pracoval ve skladu.

Netušil, Eduard

Narodil se 25. listopadu 1946. Bydlel v jihočeské obci Včelná, okres České Budějovice, na adrese č. p. 126. Večer 30. srpna řídil svůj motocykl Jawa 350 a na tandemu vezl svou známou Alenu Dvořákovou. Na silnici mezi Českými Budějovicemi a Včelnou se vyhýbal neosvětlené sovětské vojenské koloně, přičemž havaroval. Podle některých zdrojů vyjel ve snaze vyhnout se překážce z vozovky a narazil do stromu. Podle materiálů Generální prokuratury Alena Dvořáková skonala na místě, ale ve skutečnosti těžké zranění přežila, později se provdala a bydlí v Českých Budějovicích.

Baloun, Václav

Pocházel z početné dělnické rodiny, narodil se 6. září 1946. Měl sestru a tři bratry. Balounovi bydleli v Haklových Dvorech č. p. 85 v okrese České Budějovice. Václav byl ještě svobodný a vyučil se zedníkem.