Příbram

Šimek, František

Narodil se 3. června 1923 v Obecnici v okrese Příbram do rodiny Bohumila Šimka a jeho manželky Josefy, rozené Rozsypalové. Po pěti třídách obecné a třech měšťanské školy se vyučil strojním zámečníkem. Vojenskou prezenční službu nastoupil 1. října 1945 ke 4. baterii dělostřeleckého pluku 8, do zálohy jej propustili 28. června 1947. Na svobodníka byl povýšen 1. července 1946. V době invaze vojsk Varšavské smlouvy pracoval jako dělník.

Kamenec, Ludvík

Narodil se 24. července 1944 ve Velkých Karlovicích. Po škole a učení nastoupil zaměstnání na pile v rodné obci, kde pracoval až do nástupu základní vojenské služby. Tu absolvoval v letech 1965 až 1967 a ještě před odchodem do civilu se nechal zlákat nabídkou dobře placené práce v dolech na Příbramsku. Po odchodu z vojny skutečně odešel za prací do Příbrami.1

Kakos, Jan

Narodil se v Benešově 2. listopadu 1943 a bydlel v obci Hrazená Lhota v okrese Benešov. Pracoval jako traktorista v JZD Domašín. Dne 20. října 1968 cestoval se spolujezdkyní na motocyklu na dostihy. Když předjížděl sovětskou vojenskou kolonu, pohybující se mezi obcemi Obory a Višňová v okrese Příbram, před vrcholem stoupání z protisměru náhle vyjela další sovětská kolona. Jan Kakos se snažil zařadit zpět na svou polovinu vozovky, přitom byl ale jedním z vozidel zachycen. Jan Kakos zemřel po převozu do nemocnice v Příbrami, jeho spolujezdkyně utrpěla vážná zranění.